Menu
Sepet

E-Likit

Elektronik sigara likiti 

Elektronik sigara likiti hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için olabildiğince tıbbı terimleri azaltarak açıklamaya çalışacağız. Elektronik Sigara likiti tüm elektronik sigara kullanıcılarının yanında olmaz ise olmaz bir parçadır. Elektronik sigara likiti içeriği; peki e-likit neyden yapılır ? elektronik sigara likiti ‘nde kullanılam malzemeler, bitkisel yağ, propilen glikol, gıda aroması ve nikotinden oluşmaktadır, Elektronik sigara likiti ’nde kullanılan bitkisel yağ nedir? , vagetable glyserin nedir? Gliserin petrokimyasal yollardan ve doğal yollardan elde edilir.
Elektronik sigara likitinde kullanılan bitkisal yağ Elektronik sigara likitinde kullanılan bitkisal yağ doğal yollardan elde edilen gliserin bitkisel yağlardır, Bitkisel yağlardan elde edilen gliserine bitkisel veya vegetable gliserin denir. Bitkisel gliserin palm yağı, hindistan cevizi yağı, hurma yağı yada zeytin yağı gibi bir çok farklı yağ çeşidinden üretilebilir. Avrupada üretilen en popüler elektronik sigara likitlerindeki kullanılan vagetable glyserin ler genel de palm yağında üretilir.Gliserin geçmişte 1889 yılına kadar yoğun olarak mum yapımında kullanıldı ancak bu yıldan sonra gliserin pek çok farklı alanda kullanılmaya başlandı. Gliserinin günümüzde 1500 kadar farklı kullanımı bulunmaktadır.

Vagetable Gliserinin Kullanım Alanları?

Elektronik sigara likitindeki bitkisel yağ ın Gıda sektöründe çok aktif olarak kullanılmaktadır. Vagetable glyserin yani bitkisel yağ gıda maddelerinin ve içeceklerin içerisine katılır, nem tutucu, tatlandırıcı ve çözücü olarak görev yapar. Gıda sektöründe kullanılan gliserinin kodu E422 dir. Elektronik sigara likitlerinde kullanılan ana malzemelerden biridir. Şeker kullanılan ürünlerde şeker yerine de kullanılmaktadır. Gliserinin tatlılık oranı sukrozun yaklaşık %60’ına kadardır. Kalorisi sofra şekeriyle aynı orandadır ancak kandaki şeker seviyesini yükseltmez.
Diş macunu, cilt bakım ürünleri, ağız gargaraları, saç bakım ürünleri ve traş kremleri gibi kişisel bakım ürünlerinde bulunur. Bu ürünlerde bulunmasının sebebi gliserinin nemlendirme özelliğinin kuvvetli olmasıdır. Dondurmalarda kıvam sağlayıcı olarak kullanılır, yapılarını düzeltir, Tatlı bir alkol türü olan likörlerde kıvam arttırıcı ( kalınlaştırıcı ) olarak kullanılır, Düşük yağ oranına sahip gıda ürünlerinden dolgunlaştırıcı olarak kullanılır, Öksürük şuruplarının içerisinde tatlandırıcı olarak kullanılır, Kabızlık şikâyetlerinde tedavi amaçlı kullanılır. Özellikle fitil olarak kullanımı görülmektedir. Şeker hastalarının kullandığı, harici olarak uygulanan merhemlerin içeriğinde de bulunur, Mum üretiminde kullanılır, Sabun üretiminde kullanılır, Nargile tütünlerinin içerisinde bulunur, nem tutucu özelliğiyle görev yapar, Dinamit üretiminde kullanılır,  Gliserin Trinigliserin ve Nitrik asitle birleştirilerek dinamit yapımında kullanılır, Donmayı geciktirici özelliğe sahiptir, Mürekkep ya da küf lekesi benzeri çıkması zor olan lekelerin üzerine tatbik edildiğinde lekenin kuruyup kumaşa işlemesini geciktirir ve leke çıkarmayı kolaylaştırır, Sığırlarda görünen bir iç hastalık türü olan ketoziste tedavi amaçlı kullanılır. Bu hastalık yüksek miktarda süt verme kapasitesi olan hayvanların doğumdan sonra ilk bir iki ay içerisinde karbonhidrat ve lipid metabolizmalarının bozulmasına yol açar, Orta ve dış kulak enfeksiyonlarının sebep olduğu şiddetli kulak ağrısı şikayetlerinde kulak içerisine birkaç damla gliserin damlatılmasının faydası vardır,  Elbette doktor kontrolünde ve onayında kullanılmalıdır. Ayrıca kulak temizliği için de kullanılabilir.

Propilen Glikol Nedir  ?

Propilen glikol berrak, renksiz ve higroskopik bir sıvıdır. Propilen glikol asimetrik bir karbon atomu içerir, bu nedenle iki enantiyomerde bulunur. Ticari ürün rasemik bir karışımdır. Saf optik izomerler, optik olarak saf propilen oksidin hidrasyonu ile elde edilebilir.Propilen Glikol Kullanım Alanları

Düşük uçuculuklu, suyla, alkolle ve eterle karışabilir, yüksek saflıkta berrak renksiz solventtir. Özellikle kozmetik uygulamaları için uygundur. Nötral ve higroskopiktir. Suyla bütün oranlarda karışır, alkoller, esterler ve ketonlarla daha az karışır. Propilen glikol, etanolle aşağı yukarı eşit güçte bir mikrop öldürücüdür. Solüsyonlarda mikroorganizmaların çoğalmasını durdurur. Genellikle % 15-30 aralığındaki konsantrasyonuyla istenen etki elde edilir. Kozmetik endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, özellikle yüksek saflıkta ve kokusuz özellikte üretilmektedir.Elektronik Sigara Likiti içeriğinde Bulunan Propilen Glikol Hayatımızda hergün Tükettiğimiz Ürünler İçerisinde Bulunmaktadır

Unlu mamullerdeki formülasyonlarda yaygın kullanımı vardır. Aroma ve esans sanayinde, ilaç ve kozmetikte kullanılmaktadır.

Teknik kalitede olan formu; poliüretan plastikler ve polyester reçineler için önemli bir maddedir. Tütün sanayinde, gıda sanayindeki dondurucu makinelerin yağlanmasında da kullanılmaktadır.

Ağız yıkayıcı (gargara), diş macunları, merhemler, cilt kremleri, şampuanlar ve parfümler(suyla çok fazla seyreltildiklerinde bile propilen glikol içeren çözeltiler genellikle berrak kalır)

Emülsiyon oluşumunda kozmetik ürünlerinde bir koruyucu olarak,

Kokular (esanslar) için bir solvent olarak,

Doğal özlerden aktif özlerini elde etmek için bir ekstrakte edici olarak,

Yağlayıcı olarak (örn; kozmetik endüstrisinde kullanılan makineler için) kullanılır.

Kozmetik ve deterjanda cilt üzerinde yumuşatma özelliği vardır, yüzey aktiflerden gelen cilt üzerindeki iritasyonu azaltmak için kullanılır. Jölede % 1-5, şampuanda % 0,5-5, kremlerde % 5-10, güneş sütünde % 5-10 oranında kullanılmaktadır.

Üretilen propilen glikolün yüzde kırk beş doymamış polyester reçinelerininüretimi için kimyasal besleme stoğu olarak kullanılır .

Propilen glikol, düşük toksisiteli, çevre dostu otomotiv antifrizlerde etilen glikol yerine geçer . Boş yapılardaki sıhhi tesisat sistemlerini kışlamak için de kullanılır.E-sigara likinde kullanılan aromalar 

Elektronik Sigara likit inde kullanılan gıda aromaları suda çözünen / yağda çözünen / suda ve yağda çözünen özellikte olup,  sıvı ve toz formları ile endüstriyel gıda sektörünün ve tütün sektörünün tüm alanlarını kapsamaktadır. Elektronik sigara likiti nde kullanılan aroma gün içerisinde sık sık kullandımız pastane ürünleri, şekerlemeler, sakızlar, pastalar, doğum günü pastaları ve yenilebilen süsleri, dondurmalar ve birçok üründe gıda aroması kullanılmaktadır.

Marka: One Hit Wonder Model: ROCKEDMAN
One Hit Wonder Rocket Man Likit Leziz yunan yoğurdu, taze dağ yaban mersini ve hafif tuzlu granola ve sıcak turta. ohw rocket man likit en çok sevilen aromalardan biridir, bu muazzam e-likit aroma harmanı her buharlamanızda kaliteyi size hissettirecek. bu lazzet dünya dışı bir lezzet. One Hit Wonder..
175,00TL
Marka: One Hit Wonder Model: MYMANDL
One Hit Wonder Myman Likit yorum 7'den 70'e herkesin sevdiği dondurmayı likit haline getirdik. ohw myman likit kıvamlı Vanilya dondurması, italyan dağ çileği dondurması, sütlü çikolata dondurması ve napolitan çıtır külah lezzeti. bu ohw my man likiti eminiz sizin için yaz-kış buharlayabileceğiniz ib..
175,00TL
Marka: One Hit Wonder Model: MINIMUFFIN
One Hit Wonder mini muffin Man likit yorum, Gezegendeki en iyi sıcak şişkin çilekli kek, üstünde çilek parçacıkları ve hafif miktarda tarçık buğusu. ohw mini muffin man bu ingiliz dolgun çilekli keki sizi kendine hayran bırakacak. her buharlamanızda aşık olacaksınız. One Hit Wonder likit Amerika mar..
175,00TL
Marka: One Hit Wonder Model: ARMYMAN
One Hit Wonder Army Man Likit yorum, Kıvamlı kremalı tatlandırılmış süt katmanları taze limonlu turta daha buğusu üstünde ve citrus limon ile süslenmiş bu ohw army man likit pastane aroması sevenler için özel bir likit haline gelmiştir. One Hit Wonder likit Amerika markası olup tüm hammaddeleri cosh..
175,00TL
Marka: One Hit Wonder Model: MAGICMAN
One Hit Wonder Magic Man Likit yorum, ohw likitleri'nin en yeni aroması olan ohw magic man likit karşınızda. Meyve aromalarından oluşan bir üçlüyü dengeleyen ve bunları tatlı bir karpuzlu sakız şekere karıştıran ohw Magic Man, aslında en sevdiğiniz meyve atıştırmalıklarından bir avuç çiğnediğiniz ya..
175,00TL
Marka: One Hit Wonder Model: THEMANDL
One Hit Wonder Tha Man Likit taze hasat edilmiş çilek ve süt fransız kremasının kıvamlı nefis bir karışımı. ohw the man likit benzersiz bir şekilde doyurucu süt kreması notları ve çilekli süt. her buharlamanızda oluşan taze çileklerin ince tatlı alt tonlarına sahiptir. One Hit Wonder likit Amerika m..
175,00TL
Marka: One Hit Wonder Model: MUFFINMAN
One hit wonder muffin man likit yorum, Taze tatlı Elma ve fırından yeni çıkmış Sıcak Tarçınlı Kek son dokunuş olarak hafif pudra şekeri ile bitiş aromalı bu ohw muffin man likit muhtemelen en sevdiğiniz pastane aromalı elektronik sigara likiti olacaktır. One Hit Wonder likit Amerika markası olup tüm..
175,00TL
Marka: Ruthless Model: GRAPEICEDL
Ruthless Grape drank on ice likit yorum, ince kabuklu sulu üzüm ve meşhur ingiliz fizzzy üzümlü soda ve mentol serinliği ile bitiren bir aroma patlaması...
180,00TL
Marka: Ruthless Model: EZDUZICE
Ruthless ez duz it one ice likit yorum, Taze sulu ve tatlı karpuz lezzeti, yenizhasat edilmiş dağ çileği ve sekerlemeler ve son dokunuş olarak serinleten bir mentol soğukluğu...
180,00TL
Ruthless Ez Duz It Likit Ruthless Ez Duz It Likit
Yeni Online Only
Marka: Ruthless Model: EZDUZITDL
Ruthless Ez Duz it likit yorum, Tatlı karpuz ve şekerlenmiş çileklerin ağız sulandıran tatları ile lezzet dolu bir likit'dir. her buharlamanızda , şekerlemenin, çileğinin lezzetli patlamasını ağzınızda hissedeceksiniz...
180,00TL
Marka: Ruthless Model: GRAPEDRANKDL
Ruthless Grape Drank Likit yorum, sulu ve yüksek aromalı ince kabuklu Fizzy üzümü, serinleden üzümlü soda aroması ile her buharlamanızda ruthless grape drank likit den çok keyif alacaksınız...
180,00TL
Marka: IVG Likit Model: FORESTSALT
IVG Forest berries Salt Likit yorum, ünlü ingiliz markası olan ivg (I vape Great) en sevilen ferahlatıcı aromalarında olan ivg forest berries ice salt likit. orman meyveleri yoğun olan ivg forest berries ice salt likit inceleme yapıldığında olgun ve aromatik frenk üzümü, kiraz ve serinletici buz fer..
140,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 198 (17 Sayfa)